1 Şubat 2024

Günümüzde yapısal yangın güvenliği ciddi anlamda önem kazanmıştır. Kurumsal gereksinimler ve yasal zorunluluklar yangına dayanımlı cam ve kapıların binalarda kullanım oranını artırmıştır.

Camlı yangın kapıları, içi dolgulu çelik veya alüminyum profil çerçeve içinde, yangın dayanımlı özel camlardan oluşan kapılardır. Yangın dayanımının ve estetik bir görünümün istendiği tüm ara geçişler için ideal çözümdür. Toplam profil kalınlığı 30 – 60 – 90 ve 120 dakika yangına dayanıklılık süresine göre değişmektedir Kanat çerçevelerinde, yangın izolasyonu için kendiliğinden genleşen kauçuk contalar bulunmaktadır. Alev almayan ve ısıyla genleşen malzeme ile çevrelenmiş yangına dayanıklı camların kalınlıkları; 30 – 60 – 90 ve 120 dakika yangın dayanımına ve sertifikasyonuna göre 6 – 52 mm aralığında değişmektedir.

Yangına dayanıklı çerçeveli cam kat kapıları, tüm yangına dayanıklılık özelliklerinin yanısıra, aynı zamanda üst düzeyde güvenlik sunan, yaratıcı tasarımıyla geleneksel çerçeveli cam kapılar ile aynı estetik özelliklere de sahiptir.